WORKOUT MORNING RUTINE

05.11.2020

Ahoj kočko, 

už tady dlouho nebylo žádné cvičení, tak jsem si říkala, že se budu snažit to tady více doplňovat. Víkend se blíží, takže pokud máš v plánu ranní cvičení, tak se ti bude hodit nový tréninkový list, který si můžeš stáhnout a vytisknout. 

Cvičení bude také zaměřené na spodní partie a zadeček. Pokud si chceš ještě přidat nějaké cviky, tak doporučuji např. výpady v různých variantách. Nejúčinnější jsou samozřejmě s nějakým závažím, ale můžeš je cvičit také bez nich.

Pokud budeš výpady dávat do svého tréninku, tak nezapomeň na správnou základní techniku! 

Než začneš, tak mrkni na tyhle důležité body ♥ 

Dole najdeš tréninkový list ke stažení ve formě PDF formátu. 

1. JAK PROVÉST VÝPADY? Postav se vzpřímeně, pevné bříško a vykroč vpřed anebo vzad záleží, jaký druh výpadu sis vybrala. Nohy směřují neustále rovně a záda jsou zpevněná, nepředkláněj se ani se nezakláněj. Proveď výpad tak hluboko, jak tě tělo pustí. Důležitá je hlavně správná technika! Dolů jdeš s nádechem a zpět do vzpřímené polohy s výdechem.
2. JAKÉ JSOU VARIANTY VÝPADU? Můžeš si zvolit např.: Výpady dopředu Tohle zvládne úplně každý. Zabírá u něj především přední strana stehen a zadní strana stehen. Výpady dozadu Dělají se úplně stejně jako výpady dopředu, ale nevykračuje se vpřed ale vzad. Při tomto pohybu se zapojuje přední a zadní strana stehen, ale také zadeček, který tímto cvikem můžeme krásně zvednout. Kmity ve výpadu Provedeš klasický výpad a zůstaneš v dolní pozici, kdy začneš jemně kmitat. Zhruba 5 centimetrů nahoru a zpět dolů. Tyto kmity vytvářejí tlak na hýžďové svaly a zadeček se ti krásně tvaruje. Výpady do boku Výpady do boku se mírně liší od klasických výpadů a to tím, že děláš krok do boku. Tímto pohybem tvaruješ zadeček z boku, aby se ti vytvořil malý boční důlek na zadečku, ale hlavním přínosem tohoto druhu výpadů je redukování pneumatiky, která se tak ráda vytváří kolem pasu a hodně z nás s ní bojuje.
3. NA CO DÁT POZOR? Aby cvik byl účinný, tak správná technika je důležitá. Při výpadu se snaž mít záda rovná s pánví. Na tohle si dej pozor, protože je to důležité! Nepředkláněj se dopředu ani dozadu. Potom sleduj koleno přední nohy nešlo před špičku, pak je na koleno vyvíjen velký tlak a po nějaké době může začít bolet. Pokud už teď máš takový problém, tak cvik neprováděj.
Tréninkový plán - náhled
Tréninkový plán - náhled

Zde si můžeš stáhnout tento tréninkový list v PDF formátu a můžeš makat ♥ Budu moc ráda za sdílení na instagramu ♥ 

Pokud tě cvičení bavilo, tak určitě doporučuji můj VELKÝ TRÉNINKOVÝ E-BOOK, který tě dostanete zase do pohybu.