STOP! Vystupujeme z komfortní zóny ♥

15.04.2020

..zrovna včera jsem narazila jeden motivační citát:

Jeskyně do které se bojíš vstoupit ukrývá poklad, který hledáš.

Ten citát se mi natolik líbil, že jsem ho musela sdílet ♥
Tento článek píšu, abych vás motivovala k tomu začít cvičit a plnit si své sny. Prostě jednoduše vystoupíte ze své komfortní zóny. Pokud vydržíte číst, až dokonce tak mám pro vás motivační cvičení, které vás donutí nad tím trochu zapřemýšlet. 

Před pár měsíci jsem si uvědomila, že mám před sebou tolik možností, nápadů, plánů, snů a cílů..ale nikdy jsem je neuskutečnila, protože jsem k tomu neměla odvahu. Začala jsem přemýšlet proč tu odvahu vlastně nemám a došla jsem k závěru, že jsem se prostě bála a neměla jsem tolik sebevědomí. Byla jsem zvyklá na určitý svůj komfort, který jsem měnit nechtěla..

Proč se bojíme udělat změnu? Proč neděláme to co nás baví? Proč se nepostavíme za to co chcete? 

Proč nás ostatní nutí dělat to co nechceme? 
Tohle vše spočívá v tom, jak se chováme a jak se rozhodujeme..je to pouze na nás. To co jsem vám tady teď napsala, tak tomu říkáme komfortní zóna =  je to zóna ve které máme pocit jistoty, cítíme se v ní dobře, nechceme nic měnit, nechceme si zvykat na nic nového..Pokud v této zóně dál zůstanete, tak ty naše výkony a chování zůstanou pořád stabilní a nic se pro nás nezmění. 

Teď určitě chápete, že vystoupit z komfortní zóny znamená = ,,být v nejistotě, ale zároveň nepropadnout panice a stresu,,. Možná si říkáte k čemu to jako je, proč bych to měla dělat..Vraťte se zpět k mým otázkám: Proč se bojíte udělat změnu a nebo udělat něco po čem toužíte? Protože se dostáváte do nejistoty a je to pro vás něco neobvyklého.  

Vždycky jsem chtěla pomáhat druhým, motivovat je, povzbuzovat...měla jsem tolik plánů, ale nikdy jsem je neuskutečnila..když jsem se ve svém okruhu zmínila o tom, že si píšu blog, tak jsem dostala zpětnou vazbu v podobě úsměvu, připomínek, poznámek a otázek : Proč to vlastně děláš, když z toho nic nemáš...Začala jsem být z toho všeho, tak trochu v nejistotě..najednou nebylo nic co by mě dál motivovalo. Chtěla jsem to vzdát, celý blog smazat a to vše díky tomu, že jsem začala mít obavy co na to řeknou ostatní a že tohle všechno je k ničemu. Neměla jsem žádnou podporu, žádné sebevědomí..Začala jsem tomu čelit a teď si jdu za tím co chci..
Když se člověk věnuje blogu, tak to není půl hodina času denně..Věnuji tomu celý svůj volný čas, téměř každý víkend (několik hodin vymýšlím jídla na celý týden) téma na články, inspiraci a to jen aby neklesla moje aktivita..A hlavně mě tohle všechno hrozně baví ♥ protože jsem od vás začala dostávat podporu a zpětnou vazbu.

Tímto chci říct, že pokud něco chcete nebo nechcete, tak si za tím jednoduše běžte..Nebojte se vystoupit ze své zóny, naučit se nové věci, dělat věci jinak, postavit se sama za sebe..tohle všechno děláte hlavně pro sebe a na oplátku budete mít výborné výsledky. 
To stejné je i s cvičením..Představte si, že si koupíte permici do fitka, chodíte tam jen jednou týdně pro svůj dobrý pocit a přestane vás to bavit, protože nevidíte žádné výsledky..ale pro ty výsledky musíte také něco udělat..musíte začít pravidelně cvičit a dělat věci jinak. 
V komfortní zóně nic neroste, ani vaše osobnost..je to jen zóna pohodlnosti s pocitem jistoty. Hledejte a nacházejte to co vás baví..pokud si nejste jistí jestli vás to bude bavit, tak to jednoduše vyzkoušejte. Já si pamatuji jak jsem si jednou řekla, že budu chodit ven běhat..vydrželo mi to 5 minut a šla jsem domů, protože jsem si připadala divně jak na mě všichni koukají. Dnes už je mi jedno kdo se dívá, protože to všechno dělám pro sebe..Také jsem se bála řídit auto, ani si nedovedete představit jaké jsem měla z toho stavy. Nechápu jak jsem vůbec ten řidičák mohla udělat..A teď bych pořád někam jezdila na výlety. Tohle byla ta moje zóna strachu, kterou jsem překonala. 

Dělala jsem věci, které jsem dělat nechtěla, protože mě k tomu ostatní nutili a přemlouvali mě..dnes už ví, že přemlouvání u mě nemá cenu..A je mi téměř jedno jak si to přeberou.  ♥ 

Pojďte vystoupit ze své komfortní zóny ♥

MOTIVAČNÍ CVIČENÍ 

Představte si 3 kruhy a každý kruh má svou zónu. viz. obrázek 

Vždycky, když chci něco změnit, tak začnu s tužkou a papírem..udělejte si tyto 3 zóny a ke každé z ní si napište své cíle, plány a touhy..
Pokud si s tím nevíte rady, tak já vás trochu nakopnu.
Komfortní zóna A) to je váš momentální stav..máte rádi prostředí ve kterém žijete, máte jistotu a bezpečí. Vyhovuje vám takový režim, ale zároveň chcete pro sebe také něco udělat...To se dostáváme do zóny B) zóna růstu = co chcete udělat, ale nemáte k tomu odvahu..Chcete cvičit, zhubnout? Chcete si udělat kurz? Mít víc peněz? Všechno si to napište. 
Poslední zóna C) je zóna strachu = patří sem věcí, které vám způsobuji neklid a pocit velké nejistoty. Např. bojíte se řídit auto, nevěříte si, děláte věci které nechcete a bojíte se, že o něco přijdete...

To vše co jste si teď napsali a máte z toho obavy, tak klidně můžete mít, záleží to totiž jen na vás..

Máte na seznamu, že se bojíte chodit do fitka? Tak zkuste oslovit kamarádku a zajděte tam společně. Nebojte se udělat ten první krok..neberte ohled na ostatní, ale berte ho na sebe..
Všechny nové zvyky, které uděláte musí být pozitivní, aby vás motivovali..Teď si k jednotlivým bodům napište co proto musíte udělat..
Zase vám dám příklad např. chcete chodit cvičit (myslím, že cvičení má na papíře většina z vás)..Pojďte do toho..pro začátek stačí cvičit klidně jen doma a nebo se také můžete nakopnout mojí výzvou, kterou jedu už 3 týden a mám opravdu hodně energie a motivace. Také si můžete sestavit vlastní plán, stačí si naplánovat dny, které budete věnovat cvičení. Udělejte si rozvrh co budete v daný den cvičit..Obětujte těch 30 minut a udělejte něco pro sebe. Pro větší motivaci si klidně stáhněte nějaký motivační obrázek třeba postavy nebo motivační citát. Důležitá je hlavně pravidelnost a výdrž...díky tomu budete mít větší motivaci a produktivitu. Výsledky budou, ale ne hned! Když si zacvičíte 2 krát za 14 dní, tak výsledek opravdu nemůžete nikdy očekávat. Je důležité si z toho vytvořit nový zvyk..takže žádné ,,začnu od pondělí,, ZAČNĚTE HNED TEĎ..TEĎ..TEĎ..
Od teď začínáte ze své komfortní zóny vystupovat...

A pokud tohle zvládnete, tak další přání a cíle na vašem seznamu půjdou opravdu snadno..
To vy budete ten vítěz ♥ 

Já bych řekla, že výstup z komfortní zóny mě baví..ten pocit nejistoty, už trochu znám a vím co od něj očekávat. Pomohl mi zbavit se strachu z určitých věcí a díky tomu jsem začala být víc aktivní a imunní..

Pokud jste si tohle přečetli, až sem tak mám obrovskou radost a zároveň věřím, že vám tohle dalo nějakou motivaci a trochu zamyšlení.. ♥ 

Držím vám všem palce a budu moc ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, ať už sdílením nebo komentářem ♥