Lék jménem ZÁZVOR. Na co si dát pozor?
Určitě to znáte. Venku začal podzim a Vaše tělo je unavené, začíná se objevovat rýma, kašel. Jako prevenci doporučuji zázvorový čaj s citrónem. Já sama ho zbožňuji a když se necítím zrovna nejlíp, tak si ho dám i jako prevenci. Ale pozor, zázvor můžete také uškodit. Víte v čem?
Zázvor můžete použít také jako koření do různých jídel, nastrouhat nebo si udělat šťávu. Použití je opravdu různé. Je to takový přírodní vše lék na úlevu od rýmy, nachlazení a výborná podpora na trávení.
Tento zázrak pochází z Číny. Konzumace je omezená, nesmí se to s ním přehánět.
Zázvor obsahuje gingerol, látku se silnými léčivými vlastnostmi.
Na co si dát pozor?
Zázvor není doporučen lidem, kteří jsou diabetici a dětem do 2 let. Čerstvého zázvoru by si člověk měl dopřát maximálně 4 gramy denně! Předávkování zázvorem vyskytnout nežádoucí účinky, jako jsou pálení žáhy, průjem či žaludeční potíže.
Připravte si ♥ Zázvorový čaj
pokud se chcete zahřát , tak je tohle ideální volba. Do hrníčku nastrouhejte kousky zázvoru nebo jej můžete také nakrájet na plátky, přidejte med a citron. Vodu přivedeme k varu a čaj necháme 10 minut odstát. Podle chuti zázvorový čaj osladíme medem a dochutíme citronem. ♥ Pozor, doporučuji zapíjet čistou vodu, můžou se takto objevit i bolesti hlavy!
S čím vám zázvor pomůže?
- výborný lék na nevolnosti
- zmírňuje bolesti hlavy a otoky svalů ( např. po náročném cvičení )
- také působí na osteoartrózu
- snižuje hladinu cukru v krvi
- zmírňuje menstruační bolesti
- prevence rakoviny
chrání před Alzheimerovou nemocí
pomůže na nachlazení, bolesti v krku a při rýmě
