Jíme zdravě - oblíbené kuchařky

13.06.2021

Ahoj holky, 

občas se mi stane, že nevím co mám vařit, tak sáhnu po zdravé kuchařce, která mi dá novou inspiraci. Na instagramu jsem začala sledovat stránku @jimezdrave.cz . Ze zvědavosti jsem vyzkoušela dva recepty a poté si pořídila první knihu jíme zdravě s fit recepty.  Zpracování knihy je velmi přehledné a oceňuji možnost i pořízení v PDF formátu, protože si recepty můžete stáhnout přímo do telefonu. 

Pokud hledáte opravdu zdravé a rychlé jídlo, tak doporučuji vyzkoušet novou kolekci kuchařek JÍME ZDRAVĚ, která je sestavena na všechny 4 roční období. Kuchařky si většinou pořizuji na základě hodnocení, jelikož potřebuji vařit něco rychlého z dostupných ingrediencí, které vím, že mám pořád doma. Což tato kuchařka splňuje a doba vaření není nijak náročná. Většina kuchařek totiž skončí doma ve skříni, protože postup je složitý a ingredience nejsou zcela dostupné. Jsem moc ráda, že to tento případ nebude a kuchařky budou plně využité. 

Doporučuji investovat rovnou do celé kolekce, která má 377 zdravých receptů, které jsou opravdu jednoduché a časově nenáročné. Kniha má nádherné zpracování a obsahuje také užitečné informace ohledně složení jídla, které doporučuji odbornicí na výživu. Každý recept má nutriční hodnoty, takže pokud si počítáte svůj denní příjem, tak si můžete jednoduše sestavit i svůj jídelníček. 

MŮJ TIP ♥
Přiznám se, že jsem neodolala zimní kuchařce a musela jsem hned vyzkoušet krémovou česnečku. I když je venku léto, tak jsem měla na tuto polévku velmi chuť.  A musím říct, že byla opravdu výborná!
Kuchařky mám doma teprv pár dní, takže se nemůžu dočkat, až vyzkouším zase další nový recept. ♥
Všechny recepty a tipy budu sdílet, také na instagramu ve story. 

KRÉMOVÁ ČESNEČKA - RECEPT ZE ZIMNÍ KUCHAŘKY JAK JÍME ZDRAVĚ 

Příprava: 10 minut | Tepelná úprava: 21 minut | Obtížnost: náročné | Počet porcí: 4

Nutriční informace na 1 porci: 372 kcal | 15 g bílkovin | 49 g sacharidů | 13 g tuků

INGREDIENCE
1 lžíce olivového oleje
50 g bílé cibule (nakrájené najemno)
500 g syrových brambor varného typu A (oloupaných a nakrájených na kostky o velikosti 1 cm)
8 stroužků česneku (oloupaných)
500 ml zeleninového vývaru
300 ml polotučného mléka
500 ml vody
1 lžíce bílého vinného octa
4 vejce (velikost S)
50 ml sójové smetany
1 lžička čerstvého tymiánu
120 g žitného chleba (nakrájeného na kostky o velikosti 1 cm)
4 snítky čerstvého tymiánu na ozdobu
sůl
pepř

POSTUP PŘÍPRAVY
V hrnci si rozpalte 1 lžíci olivového oleje, poté přidejte nakrájenou cibuli, brambory a oloupaný česnek a opékejte 2-3 minuty na středním plameni. Následně do hrnce přidejte vývar, mléko, sůl a pepř a vše nechte vařit 8-10 minut na středním plameni do změknutí brambor.

Mezitím si připravte zastřená vejce. Do menšího hrnce nalijte vodu do výšky 4 cm (půjde o cca 500 ml vody) a přidejte 1 lžíci vinného octa a špetku soli. Nyní zapněte střední stupeň ohřevu a vodu přiveďte k mírnému varu (je důležité, aby voda nevřela - měla by se nacházet pouze na pokraji varu). Následně si vezměte naběračku a několikrát s ní horkou vodu promíchejte, abyste vytvořili vír. Poté naběračku odložte a do víru vyklepněte 1 vejce - bílek se ihned začne srážet a začne obalovat žloutek. Následující 2-3 minuty udržujte mírný var a mezitím si nachystejte větší nádobu se studenou vodou. Po uvedené době vyjměte vejce naběračkou a přemístěte ho do nachystané nádoby. Stejným způsobem pak postupně připravte i další 3 zastřená vejce - pokaždé nejdříve promíchejte vodu, do víru vyklepněte vejce, udržujte ho 2-3 minuty v mírném varu a poté ho dejte do nádoby s vodou k ostatním vejcím.

Až se dovaří zeleninová směs v hrnci, rozmixujte celý obsah hrnce dohladka ponorným mixérem, do výsledné směsi přidejte sójovou smetanu a 1 lžičku čerstvého tymiánu a vše znovu promixujte.

Nakonec si připravte krutony: na vysokém plameni si rozpalte pánev, přidejte nakrájený chléb a za stálého míchání ho opékejte 2-3 minuty dokřupava.

Nyní polévku v hrnci ještě krátce prohřejte a poté ji rozdělte do 4 talířů. Do každé porce přidejte 1 zastřené vejce, žitné krutony a 1 snítku tymiánu a podávejte.Přečtěte si jako první, co je nového