- Fit po porodu 1.díl - Jak jsem dostala zpět na svou váhu

26.05.2022

,,Fit po porodu,, jedno z nejžádanějších témat. 

Co si budeme povídat, každý by chtěl porodit a mít zpět svou původní váhu. Celé těhotenství je proces, který změní nejen nás, ale také naši postavu. Moje původní váha byla vždy 56 kg a když přišlo těhotenství, tak se zvedla na 72 kg. Říkala jsem si, že to třeba nechám v porodnici a domů si přivezu zase zpět svou váhu. Začala přibývat celulitida, svaly jsem měla povolené a po porodu se k tomu přidalo vytahané břicho. 
Po příjezdu z porodnice jsem vážila 66 kg, říkala jsem si, že to není tak hrozné a mým cílem bylo zhubnout dalších 10 kg. Jelikož mám za sebou několik vzdělávacích kurzu a 5 letou znalost z oblasti zdravého životního stylu, tak jsem věděla, že tohle je pro mě opravdu reálný cíl a také neskutečná motivace projít další změnou. Kristiánek bude mít za pár dní 5 měsíců a já jsem se zase zpět dostala na svou váhu, jako před těhotenstvím. 

To co funguje na mě, tak nemusí fungovat třeba na vás. Je to potřeba vyzkoušet a zařazovat do své denní rutiny více pohybu. Já vlastně zhubla pouze pohybem a zdravým jídelníčkem. Před těhotenstvím jsem aktivně cvičila 5 let, věnovala jsem se fitness a byl to pro mě obrovský relax. V době těhotenství jsem s tím nepřestala a cvičila jsem snad do poslední chvíle. Tímto se mi tělo odměnilo velice rychlým a pohodovým porodem. Po skončení šestinedělí, jsem se rozhodla jít do toho zase na plno. A stálo to opravdu za to!

Jaké jsou moje tipy? 

  • Každý den se snažím chodit s kočárkem 10 km 
  • Když je škaredé počasí, tak procházku nahrazuji cvičením doma 
  • Snažím se pravidelně jíst a dodržovat zdravý jídelníček - Kristiánka pořád kojím, tak si stravu pečlivě hlídám
  • Doporučuji si zapisovat reálné a splnitelné cíle 
  • Jestliže nemáte kondičku, tak ze začátku to nepřežeňte 
  • Na DIETY ZAPOMEŇTE!

Momentálně pracuji na fit jídelníčku pro kojící maminky. Věřím, že bude všem maminkám velkou inspiraci a motivaci. Již brzy na stránkách....

Jak šel čas... (duben 2022)
Jak šel čas... (duben 2022)
Původní váha zpět ( květen 2022 )
Původní váha zpět ( květen 2022 )

Denně pro vás sdílím dávku zdravých receptů, aktivity, motivaci a vše okolo zdravého životního stylu. 

Sledujte můj BLOG ♥ Každý týden nový článek...