Atopie a úklid - moje zkušenost

21.03.2021

Krásný den holky, 

o víkendu jsem chtěla dělat jarní úklid, ale nakonec jsem to vzala stejně jako obvykle. Jarní úklid jsem nikdy neřešila, takže uklízím pravidelně každý víkend.

Od narození trpím atopii , všechny potravinové a chemické čisticí prostředky jsou pro mě spouštěče alergické reakce a hlavně utrpením. 
Ze začátku jsem to neřešila, ale poté co jsem pravidelně uklízela a máčela si ruce ( bez rukavic, protože s nimi to bylo ještě horší ) v nejtoxičtějších chemikáliích ( SAVU ), které narušují hormonální rovnováhu a neurotoxiny, tak jsem s tím prostě musela začít něco dělat. 

Mám za sebou různou bezlepkovou dietu, 2 měsíční pobyt v lázních, nespočet vyzkoušených kortikoidních mastí, detoxikačních kůr, vyšetření na alergeny a další.. Časem jsem sama přišla na to, co mi vyhovuje a co je naopak spouštěčem těchto alergických reakcí. 

Vím, jak je tato léčba náročná a někdy nekonečná. Jde o to si najít tu správnou životosprávu a dodržovat své režimové opatření, které atopií zmírní a pokožka nebude tak trpět. Za sebe mohu říct, že se atopií pomalu zbavuji a nemám ji v takové míře jako jsem měla třeba v pubertě. 


Říkala jsem si, že tímto problémem trpí hodně lidí, proto jsem se rozhodla vyzkoušet ekologické čisticí prostředky od firmy ISOKOR , které jsou vhodné pro lidí s atopickým ekzémem. Jejichž základem jsou přírodní minerální látky a rostlinné složky, jsou netoxické, zdravotně nezávadné a kompletně odbouratelné. Dokážou uklidit byt či dům stejně dokonale jako ty chemické = až na to, že někdy jsou prostě bez vůně. 

S firmou jsem navázala spolupráci a dostala k vyzkoušení 5 druhů ekologických přípravků, které jsou vhodné právě pro lidí, kteří trpí atopickou dermatitidou. Předtím jsem už nějaké ekologické přípravky vyzkoušela, ale zatím mě žádná značka nějak nenadchla.

O víkendu jsem si konečně všechny ekologické přípravky Cleanee eco vyzkoušela
A mohu říct, že splnilo nejen svůj účel , ale také mé očekávání. I když mi tam chybí vůně té čistoty, která mi vždycky dodá ten pocit toho čerstvého úklidu. Všechny tyhle přípravky jsou bez chemie, takže je jasné, že žádnou výraznou květinovou vůní nemůžu očekávat. Co nejvíc oceňuji je, že jsou všechny s antioxidačním účinkem, jsou šetrné k mé pokožce a k přírodě. ♥ Druhý den jsem měla ruce úplně v pohodě, takže jsem ráda, že konečně při úklidu tolik netrpím.

MŮJ TIP ♥
Přípravek, který je určený na hračky je výborný pro dezinfekci cvičebních pomůcek. Pokud cvičíš doma, tak nezapomeň pravidelně čistit také svou cvičební podložku. 
A pokud ti nedělají dobře dezinfekční gely, tak vyzkoušej tento sprej na ruce, který se ti vleze i do kabelky. 

Snad mé doporučení bude i pro Tebe přínosem. Pokud uvažuješ nad vyzkoušením ekologických přípravků a ulehčit trochu život i přírodě, tak využij můj slevový kód: STAYHEALTH15  , který můžeš uplatnit na těchto stránkách a zároveň dostaneš 15% slevu. 

Co se týká doby dodání, tak hned na druhý den jsem měla balíček doma. Oceňuji také rychlou expedici. 

Jestli trpíš atopickou dermatitidou a vyzkoušela jsi už několik přípravků, tak mi klidně napiš. Ráda se s tebou podělím i o své zkušenosti, které ti možná i pomůžou zmírnit tvůj atopický problém. 

Měj se moc krásně ♥
A užij si první jarní dny. 

Anet